• Kategorie
  • Szukaj
  • Akcesoria dla Psa - Smycze - Sklep Zoologiczny

Smycze z nimi wyprowadzanie psa nie jest uciążliwe

Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniej smyczy dla Twojego psa:

Rozmiar: szersze obroże lepiej nadają się dla większych psów, a węższe dla mniejszych. Obroża jest prawidłowo dopasowana, jeśli między nią a psem jest wystarczająco miejsca, aby zmieścić dwa palce. 

Długość: długość smyczy zależy od Waszego wzrostu i wielkości psa. W przypadku większych ras zaleca się szersze i bardziej wytrzymałe smycze. Jeśli pies jest mały, smycz może być cieńsza i bardziej elastyczna. 

Wytrzymałość: czy upewniłeś się, że smycz i obroża wykonane zostały z wystarczająco mocnego i wytrzymałego materiału, który nie ulegnie szybko rozerwaniu? Jeśli Wasz pies ma tendencję do gryzienia i żucia przedmiotów, należy zwrócić szczególną uwagę na grubość smyczy, aby służyła ona jak najdłużej. Należy unikać obroży, które mogą być dla psa niebezpieczne. 

Bez splątań: sugerujemy rozwiązania praktyczne i wybór materiału, który łatwo nie ulega splątaniu. 

Smycz automatyczna za czy przeciw?: dorosłe psy bardzo dobrze radzą sobie z automatyczną smyczą. Pozwala ona psu na więcej swobody podczas zwiedzania terenu. Młode i dorastające zwierzęta mogą wymagać podczas wyprowadzania większej kontroli ze strony właściciela. W takim przypadku lepiej sprawdzą się smycze tradycyjne. 

Wybór: jeśli macie wątpliwości, która smycz jest najodpowiedniejsza dla Waszego psa, możecie wypróbować kilka różnych. Smycze automatyczne bardzo dobrze sprawdzają się na dużych i otwartych przestrzeniach, podczas gdy krótkie smycze zapewniają większe bezpieczeństwo w mieście lub w miejscach o nasilonym ruchu komunikacyjnym.

Jeśli dokonaliście już wyboru i wybieracie się z psem na spacer, pamiętajcie o następujących kwestiach: 


Wy kontrolujecie psa: pies powinien iść obok Was lub z tyłu, aby lepiej nad nim panować. 

Nagradzajcie psa: dobre zachowanie należy nagradzać. Pozwólcie psu na odrobinę więcej swobody i obwąchania terenu. 

Upewnijcie się, że macie wystarczająco dużo czasu na spacer: bieganie pozwala psu odstresować się, a z drugiej strony stanowi także świetny trening. Zaplanujcie zatem spacer w taki sposób, aby na spokojnie móc czerpać z niego przyjemność

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny