• Kategorie
  • Szukaj
  • Obroże

Każda obroża stanowi dla psa element obcy, do którego należy go przyzwyczaić. Warto więc zatroszczyć się o to, aby noszenie obroży nie wiązało się z brakiem komfortu, a wręcz podduszaniem czy otarciami. Odpowiednio dobrana obroża zabezpieczy naszego czworonoga przed tego typu nieprzyjemnościami, a ponadto pozwoli na zapewnienie mu bezpieczeństwa i przypięcie smyczy.

Obroże dla psów – na co należy zwrócić uwagę?

Podobnie jak w przypadku smyczy dla psów, czy szelek także przy wyborze obroży należy zwrócić uwagę na to, jaki jest nasz pies, i jakie są jego potrzeby. Podstawą jest materiał, z którego wykonana jest obroża – powinien być on wygodny, miękki i miły w dotyku, ale również niewywołujący reakcji alergicznych czy barwienia sierści.

Dobierz szerokość obroży dla małych i dużych psów

Przy zakupie obroży należy sugerować się jej szerokością i mechanizmem zapięcia, który powinien być skonstruowany w taki sposób, by przy szarpnięciu nie nastąpiło rozłączenie ze smyczą. Wygodnym rozwiązaniem jest także dobór obroży, która umożliwia regulację obwodu – pozwoli to zapobiegnąć podduszaniu zwierzęcia np. podczas intensywniejszych spacerów.

Aby ułatwić Wam wybór, stworzyliśmy serię obroży dla psów aktywnych, łatwo brudzących się, ceniących sobie maksymalny komfort lub też oryginalny design.

Obroża dla psa z imieniem - zadbaj o jego bezpieczeństwo  

W naszej ofercie znajdziecie obroże, które sprostają potrzebom każdego pupila. Proponujemy klasyczne paski pokryte powłoką PVC, obroże brudoodporne, wykonane z wysokiej jakości materiałów i obroże z poliestrowym obszyciem, gwarantującym dużo większą wytrzymałość.

Dla tych, którzy preferują niebanalne rozwiązania mamy oryginalne obroże, które uprzyjemnią codzienne spacery. Maksymalne bezpieczeństwo, ale też wyróżnienie zapewnią czworonogowi obroże świecące w ciemności. Lekkie, wykonane z nylonowej taśmy, wyposażone są w trzy tryby świecenia: szybkie i wolne miganie oraz światło stałe, co pozwala na łatwą kontrolę psa nocą.

Różowe i kolorowe obroże dla Yorków – komfort dla najmniejszych psów

U drobnych psów, a w szczególności Yorków, częstym schorzeniem jest zwężony przełyk. Sama tchawica jest również delikatna, o czym należy pamiętać także przy wyborze obroży. W żadnym wypadku nie powinna się ona przyczyniać do podduszania zwierzęcia, o które łatwo nawet przy zwykłym szarpnięciu. Dlatego wielu hodowców sugeruje, aby w przypadku najmniejszych czworonogów powstrzymać się od używania obroży i zastąpić ją szelkami.

Wygodne i stylowe obroże dla dużych i małych psów

Choć podczas spacerów właściciele czworonogów coraz częściej zastępują obrożę szelkami dla psów, to nie oznacza wcale, że jest ona zbędna. Dobrze dopasowana obroża dla psa może być nie tylko ozdobą, ale bardzo praktycznym akcesorium, przydanym podczas krótkich spacerów, a także umożliwiającym przyczepienie adresówki dla psa z niezbędnymi informacjami w przypadku jego ucieczki lub zgubienia. Dobrej jakości obrożą dla psa powinna być stałym elementem ubioru psiaka, jednak należy pamiętać, że musi być ona naprawdę solidna oraz przede wszystkim wygodna. Dopasować należy nie tylko jej obwód, ale szerokość taśmy oraz materiał, z którego jest ona wykonana. 

Jak przywyczaić psa do noszenia obroży?

Obroża dla psa to dodatek, który może psiaka denerwować. Dlatego warto nauczyć czworonoga noszenia obroży już od pierwszych dni życia w nowym domu. Początków należy zakładać mu obrożę zaledwie na kilka minut i stopniowo wydłużać ten czas podczas zabawy wytrzymałymi zabawkami. Z czasem noszenie obroży będzie dla psa czymś zupełnie normalnym i wręcz naturalnym. Ważne jednak, aby podejść do tej kwestii z wyczuciem i zwiększać czas noszenia obroży bardzo stopniowo, w sposób dopasowany do potrzeb psa. Inaczej można psa zniechęcić do noszenia obroży i trudno będzie pozbyć się negatywnej reakcji na nią nawet, gdy pies będzie już dorosły. 

Obroża dla małego lub dużego psa dopasowana do potrzeb 

Dopasowanie obroży jest bardzo ważne. Wybierając obrożę dla psa, należy zwrócić uwagę na to, czy ma ona regulowany obwód oraz czy będzie odpowiednia rozmiarem dla pupila. Poza samym obwodem ważna jest także jej szerokość. W przypadku małych psów wybiera się wąskie taśmy, które nie wywierają pieska, a w przypadku większych ras idealnie sprawdzą się szerokie obroże, które nie będą wbijać się zwierzakowi w szyje. Rozmiar to jednak nie wszystko. Należy dobrze zastanowić się też nad materiałem, z którego wykonana będzie obroża. Bardzo popularne są obroże plecione oraz obroże materiałowe. Nieco rzadziej właściciele czworonogów decydują się na obroże skórzane. 

Szeroki asortyment obroży dla małych i dużych psów w Hundog!

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór obroży dla psów. Oferujemy obroże dla małych psów oraz dla dużych, które różnią się między sobą rozmiarem oraz szerokością. Ponadto dostępne w tej kategorii produkty zachwycają ciekawym designem i niesamowitymi kolorami oraz wzorami.